JęzykiPolski
WalutyPLN
Strona główna

Jak nosić pierścionki? Poznaj zasady związane z tradycją i panującymi trendami!

Pierścionki to jeden z najpopularniejszych rodzajów damskiej biżuterii. Są doskonałym dodatkiem do rozmaitych stylizacji, a dodatkowo stanowią elegancką ozdobę dłoni. I choć wiele pań może pochwalić się bogatą kolekcją kosztowności, to nie wszystkie wiedzą jak należy nosić pierścionki. Zastanawiasz się, jakie w tej kwestii panują zwyczaje? Odpowiadamy!

Biżuteria damska - pierścionki

Pierścionki cieszą się ogromną popularnością i nic w tym dziwnego! To elegancki dodatek, który doskonale pasuje zarówno do codziennych, jak i oficjalnych stylizacji. Co więcej, szeroki wybór rozmaitych modeli sprawia, że każda kobieta znajdzie pierścionek dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań. Ponadto tego rodzaju kosztowności prezentują się bardzo estetycznie i są niezwykłą ozdobą kobiecych dłoni. Warto jednak wiedzieć, że i w tym przypadku panują pewne zasady związane z tradycją i obecnie panującymi trendami. Przede wszystkim każdy poszczególny palec symbolizuje zupełnie coś innego, a dłoń natomiast zdradza cechy charakteru swojego.

Pierścionek na kciuku - co oznacza?

Pierścionek na kciuku noszą osoby, które lubią eksperymentować z modą. Ponadto są pewne siebie i odważnie podążają za trendami. Co więcej, złota obrączka tym palcu jest symbolem zawarcia związku małżeńskiego z osobą tej samej płci. Ciekawostką jest również fakt, że pierścionek na kciuku noszą także młodzi ludzie, którzy przejawiają buntowniczą postawę i przynależność do jednej w wielu subkultur.

Co oznacza pierścionek na palcu wskazującym?

Wiele osób nie zastanawia się nad tym, jak nosić pierścionek i czy ma to jakieś znaczenie. I choć obecnie dobór biżuterii wyznaczają panujące trendy, to warto wiedzieć jakie znaczenie mają kosztowności nałożone na konkretny palec. Osoby, które ubierają pierścionek na palec wskazujący wykazują, się ogromną pewnością siebie. Ponadto podkreślają tym szczególną wyjątkowość swojej osobowości. Co ciekawe tego typu rozwiązanie najczęściej jest proponowane osobom o niskim poczuciu wartości w celu podbudowania pewności siebie.

Znaczenie pierścionka na palcu środkowym

Noszenie kosztowności na palcu środkowym podobnie jak w wyżej wymienionym przypadku, także podnosi pewność siebie. Ponadto mówi się, że tego typu sposób noszenia pierścionków sprzyja utrzymaniu życiowej równowagi. Co więcej, na palcu środkowym biżuterie noszą zazwyczaj kobiety o statusie zamężnym, które mają zajęte oba palce przez obrączkę bądź pierścionek zaręczynowy. Warto również wspomnieć, że to do doskonałe miejsce na umieszczenie dużych rozmiarów i okazałych kosztowności. Srebrna biżuteria z bogatym zdobieniem z pewnością zwróci na siebie uwagę i będzie niezwykłą dekoracją kobiecej dłoni.

Jak nosić pierścionki na palcu serdecznym?

Palec serdeczny od lat zarezerwowany jest dla wyjątkowych kosztowności od ukochanej osoby. Pierścionki znajdujące się w tym miejscu prowadzą prosto do serca i są symbolem miłości. Co więcej, to przydatna wskazówka dla mężczyzn, którzy poszukują swojej drugiej połówki. Warto jednak pamiętać, że kosztowności związane ze stanem cywilnym powinny znajdować się tylko na prawej dłoni. Przekładanie biżuterii na drugą rękę jest oznaką żałoby po ukochanej osobie. Co ciekawe obecnie panie decydują się na noszenie zarówno obrączki, jak i pierścionka zaręczynowego na jednym palcu. Jeszcze do niedawna po zaślubinach, pierścionek od drugiej połowy był przenoszony na drugą rękę.

Pierścionek na małym palcu - co oznacza?

Osoby noszące pierścionek na tym palcu wykazują niezwykłe poczucie własnej wartości, co więcej, na co dzień są indywidualistami. Ponadto skutecznie dążą do wyznaczonych sobie celów i cechują się stanowczością. Warto również wspomnieć, że mały palec zarezerwowany jest dla biżuterii o wartości sentymentalnej takiej jak sygnet, pierścień symbolizujący pochodzenie, status czy też stan materialny.

Biżuteria na każdą okazję

Jeżeli znasz już symbolikę związaną z poszczególnymi palcami u dłoni, to warto również wiedzieć jak nosić pierścionki, aby prezentowały się one estetycznie. Obecnie niezwykle popularne jest zakładanie kilku kosztowności na jedną rękę. Należy jednak uważać, by pierścionki nie były zbyt okazałe, co spowoduje negatywny efekt. W takiej sytuacji warto postawić na kilka delikatnych modeli, które doskonale będą prezentować się na kobiecej dłoni. Co więcej, niezwykle modne są srebrne kosztowności, które idealnie pasują do różnorodnych stylizacji. To niezwykłą estetyczna biżuteria, która z pewnością wprawi w zachwyt. Jeżeli szukasz idealnej biżuterii na każdą okazję, zajrzyj na naszą stronę. Oferujemy szereg rozmaitych modeli, które urzekają nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim wysoką jakością.

Przejdź do panelu Kreator